A nyugodt alvás biztosítéka, ha könyvelője a Bázis Könyvelő Iroda

mobile_menu.png

A Bázis Könyvelő Iroda Kft felvételt hirdet könyvelő munkakörbe.

Elvégzendő feladatok:

  • az irodai ügyfeleinek (egyéni és társas vállalkozások) teljes körű naprakész könyvelése, bérszámfejtése
  • kapcsolódó bevallások, adatközlések elkészítése (NAV, OEP, KSH, Polgármesteri Hivatal)
  • éves zárások elkészítése
  • ügyfelekkel, hatóságokkal napi kapcsolattartás

Amit kínálunk:

  • bejelentett 8 órás munkakör
  • változatos ügyfélkör
  • szakmai fejlődés biztosítása
  • folyamatos szakmai képzéseken való részvétel
  • mentorálás a betanulási időszakban
  • teljesítményarányos, versenyképes fizetés
  • cafateria (Erzsébet utalvány, egészségpénztári hozzájárulás)

Elvárások:

  • közgazdasági szakközépiskolai végzettség
  • mérlegképes könyvelői oklevél (regisztráció előny, de nem feltétel)
  • word, excel, intenetes böngészők gyakorlati ismerete
  • RLB program ismerete előny, de nem feltétel
  • szakmai tapasztalat előny, de nem feltétel
  • szakmai elbeszélgetés vállalása
  • precíz, igényes munkavégzés
  • komáromi lakóhely

Állásinterjú menete:

  • Nézze át az oldal alján található tematikát a szakmai elbeszélgetéshez
  • küldje be önéletrajzát a gulyas.erika@baziskonyveles.hu címre,
  • az önéletrajzban feltétlenül térjen ki arra, hogy mikortól tudna munkába állni
  • megkeresésére mindenképpen írásban visszajelzést küldök
  • személyes találkozó esetén az előzetes tematikában foglaltak szerint részletes szakmai beszélgetésre kerül sor.
  • a szakmai megbeszélés alkalmával a jelentkezőnek lehetősége nyílik megismernie az iroda működését, és az én elvárásaimat is

Egyéb:

  • Amennyiben további kérdése lenne, a 30/385-64-35 mobilszámon munkanapokon 9.00-15.00 óra között rendelkezésére állok
  • A bérezéssel kapcsolatban konkrét felvilágosítást csak a szakmai elbeszélgetést követően adok.

Tematika szakmai elbeszélgetéshez:

Tisztelt Érdeklődő!

A könyvelői munkakörbe olyan kollégát keresek, aki rendelkezik az alapvető számviteli és adózási ismeretekkel. A speciális adózási ismereteket (KATA, KIVA stb) a gyakorlati munka során is el tudja sajátítani. Kérem, hogy jelentkezését csak és kizárólag abban az esetben küldje el, ha a számviteli kérdésekre magabiztosan tud válaszolni.

Számvitel

  • Tárgyi eszköz beszerzés könyvelése
  • Tárgyi eszköz értékesítés könyvelése
  • Devizás vevő és szállítói számla könyvelése
  • Árubeszerzés könyvelése, ha nincs folyamatos készletnyilvántartás
  • Üzemanyag számla könyvelése
  • Bérfeladás könyvelése

Áfa

  • EU-s beszerzések és értékesítések Áfá-ja
  • Mit jelent a következő időszakra átvihető Áfa fogalma
  • Az egyéni vállalkozók Áfa elszámolása miben különbözik a társas vállalkozásokétól

Járulékok

  • Kinek kell alkalzni a garantált bérminimumot és kinek a minimálbért
  • Milyen járulékok terhelik a munkáltató és milyenek a munkavállalót
  • Miben különbözik az egyéni vállalkozó járulék megállapítása a munkaviszonyban dolgozókétól

Társasági adó

  • Milyen adófizetési kötelezettség terheli a társas vállalkozókat a nyereségük után
  • Mit jelent a minimum vagy elvárt adófizetési kötelezettség

IPA

  • Normál iparűzési adó esetén hogyan számítjuk ki annak összegét
  • Milyen fizetési határidők vannak
  • Ki állapítja meg a fizetendő IPA összegét

Köszönöm érdeklődését, várom jelentkezését,

Üdvözlettel:

Gulyás Erika